Bilezik Çeşitleri

Bilezik Çeşitleri Bilezik Çeşitleri, Kaç çeşit altın bilezik var?, Altın bilezik isimleri nelerdir?, Kaç çeşit burma bilezik var?, Yatırımlık bilezik hangisi?, Kaç ayar bilezik daha iyi?, Ajda bilezik 10 gram ne kadar?

Kaç çeşit altın bilezik var?

Bilezikler küçük, orta ve büyük olmak üzere 3 çeşittir. Küçük bileziklerin çapı 170 mm, orta boy bileziklerin çapı 180 mm, büyük boy bileziklerin çapı 190 mm'dir.

Altın bilezik isimleri nelerdir?

Bilezik modelleri, hediyelik, kelepçe, dorika, kaburga, burma ve yatırımlık olarak çeşitlere ayrılır. İşçilikli ve detaylı altın bileziklerin yanı sıra yatırımlık sade modeller de tercih edilir.

Kaç çeşit burma bilezik var?

Tekli, ikili ya da üçlü burma olarak sınıflandırılan burma bilezikler, 10 gr, 30 gr, 40 gr, 20 gram burma bilezik gibi ağırlıklarına göre de sınıflandırılmaktadır.

Yatırımlık bilezik hangisi?

Yatırımlık takılarda genel olarak 22 ayar altından ve işçiliği maliyeti az olan bilezikler tercih edilmektedir. Yatırımlık bileziklerde öne çıkan modeller ise tel, burma, örgü, Ajda, kibrit çöpü, oluklu gibi isimlerle tercih edilmektedir.

Kaç ayar bilezik daha iyi?

Altının saf hali çamurumsu bir yapı oluşturduğu için saklanabilmesi ve işlenebilmesi için içine bakır, gümüş vb madenler katılarak katılaşması sağlanmaktadır.22 ayar altın bu katkının en az olduğu ve işlenebilme özelliğini kazandığı altın türüdür çoğunlukla bilezik yapımında kullanılır.

Ajda bilezik 10 gram ne kadar?

Mega bilezik bir diğer adı ile bildiğimiz kalın bileziktir. Özellikle son yılların en çok tercih edilen modellerinden biridir. Genişlikleri ise genellikle 20 mm'den başlayıp 60 mm'ye kadar çıkmaktadır. Mega bilezik altının kendini en net ve çarpıcı gösterdiği modeldir.

Kalın bilezik adı ne?

İnce ajda bilezik, bileğinizin zarif ve ince görünmenizi sağlar. Dolayısıyla ürünlerin değeri, ağırlığına göre değil ayarına göre belli olur. 8 ayar, 14 ayar, 24 ayar ajda bilezik modelleri, bu alanda popülerdir. 8 ve 14 ayar seçenekler, uygun fiyatı ve şık görünümüyle dikkatleri çeker.

Ince altın bileziğe ne denir?

Ancak işçilik bedeli az olan altın bilezikler yatırım için tercih edilmekte ve ağırlıklı olarak yatırımlık altın bilezikler 22 ayar sınıfından talep edilmektedirler.

Yatırımlık bilezik kaç ayar?

Üçlü burma bilezik, adana burma bilezik, mersin burması, burma 22 ayar bilezik adlarıyla bilinir. Bununla birlikte her ilimiz neredeyse burma bileziği kendi şehrinin ismiyle ifade etmektedir. 3 adet 22 ayar altın telin burulmasıyla üretilmektedir.

Üçlü burma bilezik ne demek?

22 ayar burma bilezik çeşitlerinde sıklıkla karşılaşılan ağırlıklar; 7, 8, 10,15, 20, 25 ve 50 gram şeklindedir.

Benzer İçerikler
1 Euro Kaç TL