Çağrankaya Yaylası Hava Durumu

Çağrankaya Yaylası Hava Durumu Çağrankaya Yaylası Hava Durumu

Çağrankaya Yaylası Hava DurumuÇağrankaya Yaylası kaç rakım?

Çağırankaya Yaylası :

İkizdere ilçesinde, 2392 m yüksekliktedir. Rize'nin en büyük yaylalarından biridir. İkizdere – Çayeli – Güneysu – Çamlıhemşin güzergahlarından gelen yolların birleştiği ana merkezdir.


Çağrankaya Yaylası Nerede?

Rize'nin İkizdere İlçesi'nin 25 kilometre doğusunda bulunan yaylaya İkizdere, Çayeli, Güneysu ve Çamlıhemşin güzergahlarından gelen yolların birleştiği ana yoldan ulaşabilirsiniz. Konaklama seçeneği bulunmayan Çağrankaya Yaylası'nda kalmak isterseniz, kamp malzemelerinizi yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Rizenin en güzel yaylası hangisi?

Karadeniz'in en güzel yaylalarından biri olan Ayder Yaylası ile başlamak isteriz. Rize'nin Çamlıhemşin kasabasına bağlı olan Ayder Yaylası, yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen yerler arasında… Şehir merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunuyor.

Türkiye'nin en yüksek yaylası nerede?

Ayder Yaylası, Çamlıhemşin/Rize

Türkiye'nin en yüksek yaylası olan Samistal Yaylası ile aynı lokasyonda bulunan Ayder Yaylası, Çamlıhemşin ilçe merkezine 19 kilometre mesafede.


Çağrankaya Yaylası Festivali Ne zaman?

Ne zaman yapılacak? 26.02.2022 tarihinde başlayacak.

Türkiye'nin en güzel yaylası nerede?

Kaçkar Yaylası, Rize

Rize'de bulunan Kaçkar Yaylası da onlardan biridir. 1994 yılından günümüze kadar milli park statüsünü koruyan Kaçkar Yaylaları, Türkiye'nin en güzel 10 yaylası listemizin ilk sırasında bulunmaktadır. Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde konumlanan yayla, 2400 metre yükseklikte yer alıyor.


Ikizdere rakım ne kadar?

Bundan dolayı ziyaret etmek için herhangi bir saati beklemek zorunda değilsiniz. Buraya ulaşım hem araba ile hem de yaya olarak mümkündür.

Karadenizde hangi yaylaya gitmeli?

Rize'de Yaylacılık:

Rize'de 66 tane yayla vardır Araştırmalarım ve edindiğim bilgilere göre bazı yaylaların tarihi 16. yy'a kadar dayanmaktadır bazı yaylaların ise 18.yy'larda keşfedildiği bilinmektedir.


Pokut yaylasına araba çıkar mı?

Gümüşhane'de 320 köy, 430 yayla bulunduğunu belirten Memiş, şöyle devam etti: "Bilinenin aksine, Doğu Karadeniz'de en fazla yaylaya sahip olan il, Gümüşhane. Karadenizli hemşehrilerimizin kullanmış olduğu yaylaların bir çoğu, aslında, mülki taksimatta Gümüşhane'ye bağlı.

Rizede kaç tane yayla var?

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarına bağlı bir yayladır.Ortalama 2400 rakıma sahiptir.

En çok yayla hangi ilde?

Rize'de Gezilecek 5 Yayla

Handüzü, Çağrankaya, Vaşa, Petran, Demirkapı (Homeze), Sivrikaya, Anzer, Ovit, Gölyayla, Sal, Pokut, Hazindağ, Samistal, Golezana, Palovit, Elevit, Amlakit, Çat, Verçenik, Hacivanak, Aşağı Kavron, Yukarı Kavron, Ambarlı, Kito…


Bulut Yaylası Nerede?

Tekirdağ Karadeniz Mahallesinde, Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Yayla Şenlikleri, her yıl Haziran sonu Temmuz başı gibi gerçekleşir.

Rizede hangi yaylalar var?

Tertiplenen bu şenliklerin en ünlüsü temmuz ayının ikinci haftasına rastlayan Cumartesi ve Pazar günleri kutlanan Kümbet Yayla Şenlikleridir.

Rize'de Festival ve Şenlikler nelerdir?

Hızır Yaylası:

İklimin verdiği özellikle her mevsim yeşillikler içinde bulunan Hızır Yaylası, İslahiye ilçesi Altınüzüm beldesinin . batısında Amanos Dağlarının tepesinde bulunmakta ve yeşilin her tonunun görülebileceği ve gökyüzünün mavisiyle kucaklaştığı bir yaylalar topluluğudur.


Yayla şenlikleri nerede?

Perşembe Yaylası - Ordu

Aybastı İlçesi'ne 17 kilometre mesafede bulunur. Rakımı yaklaşık 1.500 metre civarındadır.


Giresun yayla şenlikleri ne zaman?

Aladağ İlçesine 6 km. uzaklıkta olan yaylaya stabilize yol ile ulaşılmaktadır. 1700 m rakımda bulunan yayla, ardıç, çam, köknar, sedir ağaçları ve meyve bahçeleri ile iç içedir.

Hızır Yaylası nerededir?

İkizdere, dik yamaçlı vadileri, doruklara çıkan dağları, yeşilin her tonu bulunan yaylaları, tarihi, kemerli köprüleri, coşkun akan dereleri ile güzel bir turizm beldesidir.

Perşembe Yaylası hangi ildedir?

Türkiye Lazları, Türkiye'nin kuzeydoğusunda yaşayan yerli bir etnik gruptur. Ağırlıklı olarak Rize'nin Pazar, Ardeşen, Fındıklı Çamlıhemşin ve İkizdere ilçelerinde, Artvin'in Arhavi, Hopa, Borçka ve Kemalpaşa ilçelerinde yaşarlar.

Aladağ Meydan Yaylası Rakım kaç?

Pontuslu Müslüman Rumlar ayrıca; Rize (daha çok İkizdere ilçesinde bulunur), Artvin, Gümüşhane, Erzurum ilinin bir kısmı ve Rus İmparatorluğu'nun Kars Oblastı (bkz. Kafkasya Rumları) ve Gürcistan gibi diğer yerleşim yerlerinde de bulunabilir (bkz. Gürcistan'da İslam).

İkizdere nin neyi meşhur?

Karadeniz'in muhteşem doğasını keşfetmek ve eşsiz yaylalarda unutulmaz anılar biriktirmek için en uygun zamanı, bölgenin coğrafyası, hava koşulları, doğanın canlılığı kısacası turizme uygunluğunu analiz ettiğimizde turlarımızı da düzenlediğimiz haziran ayı ortası ve eylül ayı ortası arasındaki dönem diyebiliriz.

İkizdere Laz mı?

Sıcaklarda yeşili ve oksijeni bol, isterseniz denize de girebileceğiniz alternatif bir tatil arıyorsanız Karadeniz Turu'na hoş geldiniz. Ağustos ayı Karadeniz turu için en ideal aydır, bu seneki iklim değişikliğinden dolayı Eylül ayının ortalarına kadar da bu süre sarkabilir.

Rize İkizdere Rum mu?

Sıcak mevsimlerin arabayla Karadeniz turu için daha uygun olduğunu belirtmek mümkündür. Eğer Karadeniz'in yeşil alanlarına ve doğal güzelliklerine doymak istiyorsanız kış mevsiminin ardından bahar aylarında, özellikle Nisan ve Mayıs döneminde yola çıkmanızda yarar var.

Karadeniz turu en güzel hangi ayda olur?

Huser, Rize ilinin, Çamlıhemşin ilçesine bağlı yayla 2328 rakımdadır ve 45-50 civarı ev barındırır.

Karadeniz turu en güzel hangi ayda yapılır?

Gito, Rize ilinin, Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir yayladır. Çat vadisinde bulunan yayla 2070 rakımda bulunmaktadır. İlçe merkezine 31 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Karadeniz turu en iyi hangi ayda yapılır?

Gito Yaylasına en uygun ulaşımı Organica tour ile sağlayabilirsiniz:) Yayla yolu olduğundan dolayı yollar taşlı ve engebelidir binek araç kesinlikle tercih etmemelisiniz, arazi aracı tercihiniz olmalıdır.

Huser Yaylası Rakım kaç?

Çoruh vadisinde yerleşmiş olan Kıpçak boyundan Kubasar ailesi ve taraftarları 1195 tarihinde doğudan yeni-Kıpçakların gelişinden rahatsız olarak Bizans idaresindeki Rize ve Trabzon bölgesine gelip yerleşmişlerdir.

GITO Yaylası Rakım kaç?

Kavrun Yaylası Rize ilinin, merkezine 29 km uzaklıkta olduğu Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir yayladır. Aşağı Kavrun ve Yukarı Kavrun olmak üzere iki kısma ayrılır. Ayder yaylasından 10 km uzaklıktadır. Rakımı en düşük 1980 en yüksek 2350 metredir.

GITO yaylasına araba ile çıkılır mı?

Ayder Yaylası, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan bir bölge. Çamlıhemşin'e 19 km uzaklıkta bulunan bu yayla, gelişmiş ulaşım olanakları ile ister toplu taşıma ister kişisel araçla kolaylıkla ziyaret edilebilir.

Rizede hangi Türk boyu var?

Bugün Rize'nin en popüler merkezi durumunda olan Ayder, Çamlıhemşin İlçesi'nin 19 km güneydoğusunda konumlanır.

Rizede ne ünlü?

İĞDIR OVASI ÇEVRESİNDE YAYLACILIK

Yerinde yaptığımız araştırmalar, sayıları 78'i bulan bölge köy yerleşmelerinden hemen hepsinin yaylacılıkla az veya çok ilişkisi bulunduğu nu ortaya koymuştur.


1 Euro Kaç TL