Yoğurtlu Çorba Çeşitleri

Yoğurtlu Çorba Çeşitleri Yoğurtlu Çorba Çeşitleri, Yogurtla ne çorbası yapilir?, Yazın ne çorbası yapılır?, Soğuk yoğurt çorbası yanına ne gider?, Terbiyeli Sebze çorbası nasıl yapılır?, Yoğurtlu Mısır çorbası nasıl yapılır?, Terbiyeli yoğurt çorbası nasıl yapılır?

Yogurtla ne çorbası yapilir?

Çorba kaynamaya başlarken terbiyesi için yarım su bardağı yoğurt eklediğiniz bir kasede 2 yemek kaşığı un, 1 çay kaşığı tuz, 1 adet yumurta sarısı ve 3-4 damla limonu pürüzsüz bir kıvam alana kadar çırpın. Üzerine kaynamakta olan çorbanın suyundan bir kepçe alıp yavaş yavaş dökün ve ısılarını eşitleyin.

Yazın ne çorbası yapılır?

Terbiyesi için; çukur bir kaba 1 buçuk su bardağı yoğurt koyun. Üzerine 1 adet yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı un ekleyin. Tel çırpıcı ile iyice çırpın. Ardından çorbanın kaynayan suyundan 1-2 kepçe alıp, terbiyenin üzerine ekleyin.

Soğuk yoğurt çorbası yanına ne gider?

Ana malzemeleri mısır unu, tereyağı ve sarımsak tozu olan cennet çorbası, bağışıklık sistemini güçlendiren bir çorbadır. Özellikle kış aylarında sık sık tüketilen bu çorba, grip ve soğuk algınlığına karşı hastalık direncini arttırır. İçerisinde tavuk suyu kullanıldığı için, protein değeri de yüksektir.

Terbiyeli Sebze çorbası nasıl yapılır?

Yayla çorbasının yanına en çok yakışan sebze, patlıcandır. Kemer patlıcanı, patates, domates ve biber ile hazırlanan oturtmayı, salata ile birlikte sunabilirsiniz. Daha ekonomik bir menü hazırlamak isteyenler, tavuk göğsü, biber ve baharatlarla hazırlanan tavuk sote tarifimizi deneyebilir.

Yoğurtlu Mısır çorbası nasıl yapılır?

İçerisinde yoğurt olduğu için kaynadığı zaman kesilebilir. Çorbaya kıvam vermek için tereyağı ve unu tavada kavurun. Kavurduğunuz un ve tereyağı karışımını çorbaya ekleyerek karıştırın, kıvam alana kadar pişirin. Çorbanın altını açarak yüksek ateşte fazla suyu buharlaştırarak uçurabilirsiniz.

Terbiyeli yoğurt çorbası nasıl yapılır?

Çorbanın kesilmemesi için en önemli şey su ile yoğurtlu karışımdan birinin soğuk olmaması ve çırpıcı ile sürekli karıştırılmasıdır. Çorbanın altını kısın ara ara karıştırmaya devam edin.

Cennet çorbası nedir?

Çorba terbiyesi, bir çorbanın kıvamını ve lezzetini artırmak için kullanılan bir karışımdır. Genellikle yumurta sarısı ve limon suyu veya sirke içerir. Terbiye, çorbanın sulu kısmına eklenir ve karıştırılarak çorbanın kalınlaşmasını sağlar. Aynı zamanda çorbaya hafif bir ekşilik ve zengin bir tat verir.

Yazın yoğurt çorbası nasıl yapılır?

Hazırlanışı: Kuru fasulye ve mısır yarması akşamdan ayrı ayrı kaplarda ıslatılır. Ertesi gün süzülür, tencereye alınır, üzerini 2-3 parmak geçecek şekilde su eklenir. Çorba kıvamına gelinceye dek pişirilir,tuzu eklenir. Sıcak olarak servis edilir.

Kış çorbası nelerdir?

Ayrı bir kapta yoğurt un yumurta sarısı güzelce çırpılır. Kaynama noktasına gelen sudan yoğurtlu karışıma yavaş yavaş eklenerek ılıtılmaya çalışılır ve ılınan yoğurtlu karışım mısır yarmalarının üzerine dökülür. Kaynadıktan sonra tuzu ilave edilir. ayrı sos tavasında tereyağ ve nane yakılarak üzerine dökülür.

Yoğurt çorbası ile ne yenir?

Unlu Terbiye: Tava içerisinde ısıtılan tereyağında bir yemek kaşığı un, unun kokusu çıkana kadar kavrulur. Bu işlemi yaparken unun topaklanmaması için mümkünse un elenerek tencereye aktarılmalıdır. Çorba terbiyesinde kullanılan tüm malzemelerin oda sıcaklığında olduğundan emin olunmalıdır.

Benzer İçerikler
1 Euro Kaç TL