Nöbetçi Savcılık Çalışma Saatleri

Nöbetçi Savcılık Çalışma Saatleri Nöbetçi Savcılık Çalışma Saatleri, Nöbetçi savcı nasıl çalışır?, Savcı nöbet tutar mı?, Cumartesi Pazar savcılık açık mı?, Cumhuriyet Savcılığı cumartesi açık mı?, Hafta sonu nöbetçi savcı var mı?

Nöbetçi savcı nasıl çalışır?

Nöbetçi Cumhuriyet savcısı nöbeti sırasında meydana gelen tüm adli olaylara bakar, gecikmesinde sakınca bulunan tüm soruşturma işlemlerini yapar (olay yeri keşif, otopsi, tarafların ifadelerinin alınması, mağdurların adli raporlarının alınması, tutuklamaya sevk, arama, el koyma, vb.)

Savcı nöbet tutar mı?

1- Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı, Cumhuriyet Başsavcılığımıza ait görev bölümünde belirtilen esaslara uygun olarak nöbet hizmetini ifa eder.

Cumartesi Pazar savcılık açık mı?

Pek çok kişi, hafta içi çalıştığından dolayı adliyelerin hafta sonu hizmet verip vermediğini merak etmektedir. Adliye çalışma saatleri 2024 yılında değişiklik göstermemiş olup, her yıl olduğu gibi bu yıl da sadece hafta içi 08.30 / 17.00 saatleri arasında hizmet verir. Adliyeler hafta sonu kapalıdır.

Cumhuriyet Savcılığı cumartesi açık mı?

Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır. Çalışma saatleri resmi tatil günlerinde değişiklik gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı 06659 KIZILAY / ANKARA adresinde bulunmaktadır.

Hafta sonu nöbetçi savcı var mı?

Devlet kurumları olduğundan dolayı, hafta sonu Cumartesi ve Pazar kapalıdır, hizmet vermemektedir.

Savcılar gece çalışır mı?

Savcılar sürekli olarak sabit saatlerde çalışmalarını sürdürmez. İş tanımı hayli zor olması nedeniyle mesai saatleri dışında da savcılar fazlası ile çalışır.

Bir savcı kaç tl maaş alır?

Savcı olarak çalışan kişinin maaşı deneyim süresi, firma, yapılan işin kapsamı gibi birçok kritere göre değişmektedir. Savcı maaşı 2024 verilerine göre ortalama 67.600 TL civarındadır.

Savcı tatili kaç gün?

ADLİ TATİL NE ZAMAN BİTİYOR, KAÇ GÜN SÜRÜYOR? Adli tatil; Hukuk Muhakemeleri Kanunu 102. madde düzenlendiği üzere 20 Temmuz'da başlayıp 31 Ağustos'ta sona erer. Buna göre 1 Eylül itibarıyla yeni adli yılı başlayacak. Adli tatil toplamda 43 gün sürer.

Savcının bir üstü kimdir?

16.12.2013 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Bekir Şahin, Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 30.05.2019 tarihinde Yargıtay Ondördüncü Ceza Dairesi Başkanlığına seçilmiş, 04.06.2020 tarihinde Yargıtay Büyük Genel Kurulunca gösterilen adaylar arasından Cumhurbaşkanınca Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına seçilmiş olup ...

Savcı ile görüşme nasıl yapılır?

Adliyeye giderek bölge asliye mahkemesinde cumhuriyet başsavcılığı ile görüşerek dilekçe oluşturabilir ve dilekçe ile birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Suç duyurusunda bulunmak için günün her saatini kullanabilirsiniz. Bunun için nöbetçi savcılıklar da görevlidir.

1 Euro Kaç TL