Doğal Kelimesinin Zıt Anlamlısı

Doğal Kelimesinin Zıt Anlamlısı Doğal Kelimesinin Zıt Anlamlısı, Doğal kelimesi zıt anlamlısı nedir?, Doğa kelimesinin eş zıt anlamlısı nedir?, Doğal ve yapay zıt anlamlı mı?, Doğal kelimesinin eş anlamı nedir?, Sorunun zıt anlamlısı ne demek?, Galip kelimesinin zıt anlamı nedir?, Doğa Tabiat zıt anlamlı mı?

Doğal Kelimesinin Zıt Anlamlısı

Zıt anlamlı kelimeler yerine karşıt anlamlı kelimeler de denilebilmektedir. Doğal kelimesinin zıt anlamlı kelimesi ise yapay ve suni kelimeleridir.

Doğal kelimesi zıt anlamlısı nedir?

Zıt anlamlı kelimeler yerine karşıt anlamlı kelimeler de denilebilmektedir. Doğal kelimesinin zıt anlamlı kelimesi ise yapay ve suni kelimeleridir.

Doğa kelimesinin eş zıt anlamlısı nedir?

Dilimizdeki kelimelerin eş anlamları ve zıt anlamları bulunmaktadır. Zıt anlamlı kelimeler anlam açısından birbirinin tam zıddı kelimelerdir. Bu sebeple doğal kelimesinin karşıt veya zıt anlamı yapay veya suni kelimeleridir.

Doğal ve yapay zıt anlamlı mı?

DOĞA KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI OLAN SÖZCÜK

Doğa kelimesinin bir tane eş anlamlısı kelime bulunmaktadır. Doğa eş anlamlısı "Tabiat" kelimesi olup aynı zamanda doğa da demektir. Cümle içerisinde kullanılan doğa kelimesi yerine aynı anlam barındırdığı için tabiat gibi eş anlamlı kelimede onun yerine geçer.


Doğal kelimesinin eş anlamı nedir?

Yapay kelimesinin zıt anlamlısı; doğaldır.

Sorunun zıt anlamlısı ne demek?

Doğalın Eş Anlamı ile Örnek Cümleler (TDK)

Türk Dil Kurumu üzerinden ele alındığı zaman Doğal kelimesinin karşılığı olarak tabii, katıksız ve saf kelimeleri kullanılabilmektedir.


Galip kelimesinin zıt anlamı nedir?

Sorunun Zıt Anlamlısı Olan Sözcükler

Sorun kelimesinin zıt anlamlısı Çözüm kelimesidir.


Doğa Tabiat zıt anlamlı mı?

Bununla birlikte galip kelimesinin zıt anlamlısı; mağlup ve yeniktir. Mağlup ve yenik kelimesi; bir şeylerin üstesinden gelememek şeklinde belirtilebilir.

Zıt anlamlı kelimeler nelerdir?

Tabiat denilince, akla ilk gelen doğa anlamı dışında; bir kimsenin karakteri, iyi veya kötü huylarının hepsi, içgüdü anlamı da taşımaktadır. Tabiat kelimesinin, ilk anlamdaşı olan doğa kelimesine örnek olarak; 'Doğayı korumalıyız, insanları da bu konuyla ilgili bilinçlendirmeliyiz. '

AŞ kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Anlamları birbirinin tam tersi olan sözcüklere zıt anlamlı sözcükler denir.

Yapay kelimesinin eş zıt anlamlısı nedir?

Aş ile eş anlamlı olan yemek sözcüğü cümle içerisinde hem fiil hem de isim olarak kullanılır. Dilimize Arapçadan geçmiş olan taam kelimesi yemek ve aş sözcükleri ile eş anlamlıdır.

Benzer İçerikler
1 Euro Kaç TL