Kaudupul Çiçeği Anlamı

Kaudupul Çiçeği Anlamı Kaudupul Çiçeği Anlamı, Gece Kraliçesi çiçeği Nedir?, Aşk çiçeği Nedir?, Kar çiçeği neyi temsil eder?, Kadife çiçeği neyi temsil eder?, Ölüm çiçeği hangisi?

Gece Kraliçesi çiçeği Nedir?

Yılda sadece bir gece yarısı çiçek açan bu değişik bitki, gün ağarmadan solar. Kaudupul, bu nedenle “gecenin kraliçesi” olarak adlandırılır. Budistler tarafından da ruhani bir çiçek olarak bilinen bu bitki, özellikle Japonlar tarafından kutsal sayılacak derecede bir öneme sahiptir.

Aşk çiçeği Nedir?

Botanik ismi Epiphyllum oxypetalum olan gecenin kraliçesi çiçeği, yılbaşı kaktüsü cinsinin bir alt cinsidir. Genel olarak sarkan yetişmeleri, çentikli, dikeni olmayan, uzun, yassı ve dar sürgünleriyle kolay bir şekilde tanınabilmektedirler. Bu sürgünler genel olarak yapraklar ile karıştırılmaktadır.

Kar çiçeği neyi temsil eder?

Aşk çiçeği, halk arasında aşk merdiveni ya da eğrelti otu isimleri ile de bilinen bir ev bitkisidir. Bu çiçek hem doğada kendiliğinden yetişebiliyor hem de salon bitkisi olarak da tercih edilebiliyor.

Kadife çiçeği neyi temsil eder?

Kar çiçeği kültürler arasında farklı şekillerde anlamlandırılır. Kar ortamında yetişmesinden dolayı fedakarlık ve sabır anlamlarına geldiği ifade edilir. Bazı kültürlerde kar çiçeği, saflık, temiz olmak manalarına gelir. l Kar çiçeği ocak ile mart ayları arasında çiçek açan bitki türlerinden biridir.

Ölüm çiçeği hangisi?

Latin Amerika ve Meksika'da Azizler günü kutlamasında, İspanya'nın manastır bahçelerinde, Hindu'ların dini törenlerinde, cenaze ve festivallerde kadife çiçeği yer almaktaydı. Bu yüzden, kadife çiçeğinin anlamı; yeniden doğuş ve kutsal sevgi şeklinde kabul edilmektedir. Kadife çiçeğinin Latincesi; Tagetes erecta'dır.

Gece yarısı çiçeği Nedir?

Lavinia çiçeği, dünya üzerindeki pek çok ülkede ölüm çiçeği olarak bilinmektedir. Bu sebeple lavinia çiçeği ölümü çağrıştıran bir çiçek olarak nitelendirilmektedir. Lavinia çiçeğinin bir hayli merak uyandıran Latince adı "Knautia arvensis" olup uyuz çiçeği yahut misk çiçeği olarak da bilinen bir çiçek türüdür.

Sonsuz aşk hangi çiçek?

Kaudpul olarakta bilinen Gece Yarısı Çiçeği yılda sadece bir kez açan ve gün batmadan solan çok özel bir bitkidir. Bu narin özelliği sayesinde Kaudpul, "Gecelerin Kraliçesi" diye isimlendiriliyor. Keşişler ve budistler tarafından ruhani bir çiçek olarak bilinmektedir.

Manolya çiçeği neyi ifade eder?

Campanula - Çan Çiçeği: Minnettarlık, Sonsuz Aşk.

Melek çiçeği Nedir?

Manolya çiçeği aşkın asilliğini temsil eder. Aşkın ne kadar asil olduğunu anlatmak için kullanılır. Ayrıca sebat etmeyi, haysiyeti, alçak gönüllülüğü ve saflığı sembolize eder.

Anemon çiçeği ne anlama gelir?

Melek kanadı çiçeği, sarmaşıkgillerden, geniş yapraklı, koyu yeşil renkli bir otsu bitkidir. Çok yıllık bitkilerdendir. Çiçek açmaz. Sadece güzel görünümü sayesinde son yıllarda salon bitkisi olarak kullanılmaktadır.

Benzer İçerikler
1 Euro Kaç TL